pgj
11 آذر 1401 - 09:50

راهپیمایی اعلام همبستگی با ملت فلسطین در آرژانتین

ده ها نفر در آرژانتین با تجمع مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در «بوئنوس آیرس»، همبستگی خود را با فلسطین در روز جهانی آن اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، دیروز پنجشنبه، بوئنوس آیرس، پایتخت آرژانتین شاهد راهپیمایی در روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین بود.

بر اساساً این گزارش، این راهپیمایی به دعوت نهادهای اجتماعی و جریان‌های چپ برگزار شد و ده‌ها نفر در آن شرکت کردند. شرکت کنندگان در این راهپیمایی با تجمع در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی، شعارهای همبستگی با مردم فلسطین و محکومیت سیاست‌های اشغالگرانه این رژیم از جمله «اسرائیل، دولت فاشیست صهیونیستی» سر دادند.

«خوان کارلوس جوردانو» نماینده چپ‌گرای پارلمان آرژانتین در راهپیمایی اعلام همبستگی با ملت فلسطین حضور داشت و در صفحه شخصی خود در توئیتر تصویری از حضورش در میان حاضران در این راهپیمایی منتشر کرد.

گفتنی است که در سال ۱۹۷۷ مجمع عمومی سازمان ملل متحد ۲۹ نوامبر هر سال را روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین اعلام کرد. این در حالی است که مجمع عمومی سازمان ملل در همان روز و در سال ۱۹۴۷، قطعنامه شماره ۱۸۱ را برای تقسیم سرزمین فلسطین به تصویب رسانده بود و «اسرائیل» در سال بعد یعنی ۱۹۴۸ در سرزمین‌های فلسطین تأسیس شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 892593