pgj
05 دی 1401 - 16:36

احیای بافت‌های فرسوده یکی از روش‌های تولید مسکن است

زنجان-وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی از روش‌های تولید مسکن احیای بافت‌های فرسوده است که هزینه کمتری دارد و تولید مسکن سریع‌تر اتفاق می‌افتد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد بذرپاش ظهر دوشنبه در نشست سفیران بم که به صورت ویدئو کنفرانس در همایش روز ملّی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی زنجان، گفت: پنجم دی ماه، با هدف توجه مستمر به زلزله و سایر مخاطرات در تقویم رسمی کشور بنام «روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی» نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه حادثه تلخی که در بم اتفاق افتاد هیچ وقت از ذهن مردم ایران و خطه کرمان پاک نمی‌شود، ابراز داشت: در این حادثه بیش از ۳۴ هزار نفر از هموطنان مان در یک شهر جان خود را از دست دادند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی از تکالیف شهرداری نیز پایدار کردن بافت‌های فرسوده است و در این مسیر از شهرداری‌ها حمایت می‌شود.

بذرپاش تاکید کرد: در برخی شهرداری‌ها اتفاقات خوبی افتاده و ما به عنوان دولت وظیفه تسهیل در امر نوسازی و احیا بافت فرسوده را داریم و در کمترین زمان ممکن به یک نقطه مطلوب برسیم.

وی با بیان اینکه ستاد ملی بازآفرینی شهری در استان‌ها به استانداران و فرمانداران ابلاغ شده است، ابراز کرد: در راستای تولید و نوسازی مسکن، ایمنی و زندگی با کیفیت در شهر همواره مورد توجه است.

وزیر راه و شهرسازی یادآورشد: در این راستا تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای نوسازی بافت‌های فرسوده و ناپایدار تعلق می‌گیرد.

بذرپاش گفت: نوسازی و احیایی که پس از زلزله در بم انجام شد، باید الگویی شود برای همه نقاط کشور، چرا که حادثه بم دور از دسترس نیست و می‌تواند در همه نقاط کشور رخ دهد.

وزیر راه و شهرسازی یاد آورشد: نوسازی و احیا بافت‌های فرسوده بسیار حائز اهمیت است چرا که تا حد زیادی از بروز مشکلات و حوادث ناشی از مخاطرات طبیعی جلوگیری می‌کند.

بذرپاش با بیان اینکه جامعه به تولید مسکن نیاز دارد، گفت: در این زمینه دچار یک عقب ماندگی و کمبود شده‌ایم و این کمبود منجر به افزایش قیمت در این حوزه شده است و این کمبودها را باید هر چه سریع‌تر جبران کنیم.

وی ادامه داد: جان انسان‌ها ارزشمند است و باید برای حفظ و سلامت آن همه تلاش کنیم و همه دستگاه‌ها این امر را باید وظیفه خود بدانند.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: یکی از روش‌های تولید مسکن احیای بافت‌های فرسوده است که هزینه کمتری دارد و تولید مسکن سریع‌تر اتفاق می‌افتد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 936268